Brands Secret

aktualności

Postanowienie na 2018 rok: Zbudować osobistą reputację.

26 grudnia 2017

Wraz z początkiem roku wiele osób stawia przed sobą nowe cele i z wielką wiarą w to, że nadchodzący rok będzie inny niż poprzednie postanawia schudnąć, rzucić palenie, zacząć biegać, zmienić pracę albo znaleźć miłość. 

 

 

Tymczasem dla wielu celów, styczeń to słaby moment na takie postanowienia. Nie ulega przecież wątpliwości, że najbardziej zmotywowani jesteśmy w chwili, kiedy coś postanawiamy. 

A biegać, pić dużo wody, albo jeść sałatki najłatwiej zacząć na wiosnę, kiedy przyroda budzi się do życia, a na zewnątrz robi się coraz cieplej i słoneczniej. Palenie łatwiej jest rzucać latem, np. podczas wakacji, kiedy zmieniamy otoczenie, albo na jesień, kiedy deszcz i zimno zniechęca do „wychodzenia na papierosa”. 

 

 

Jeśli zaczniesz szukać miłości z początkiem roku i nie znajdziesz przez pierwszy miesiąc, w samotne Walentynki możesz się podłamać i zrezygnować z postanowienia. W tym obszarze nie ma reguły, jednak łatwiej jest nawiązywać relacje wiosną i latem, kiedy częściej wychodzimy, spędzamy czas w plenerze. 

 

Pracując nad motywacją i samodyscypliną dostrzegam, że znacznie łatwiej jest dokonywać w życiu rewolucji wiosną. Właśnie dlatego powinny być "Noworoczne porządki” a „Wiosenne postanowienia”, wtedy znacznie łatwiej byłoby nam wytrwać. 

 

 

Wyzwanie związane z budowaniem osobistej reputacji można natomiast rozpocząć już w styczniu i w każdym miesiącu wdrażać kolejny element, by w grudniu zweryfikować, jak bardzo zmieniła się nasza pozycja. 

 

 

Każda zmiana zaczyna się od jasnego określenia stanu początkowego. Kiedy rozpoczynasz odchudzanie, pierwszy krok to ważenie i mierzenie, kiedy zapisujesz się do szkoły językowej, najpierw piszesz test kompetencji, jeśli zaczynasz trenować - konieczne będą początkowe testy wydolnościowe. 

 

To samo dotyczy reputacji. Jeśli chcesz skutecznie w marcu budować swój wizerunek w Social Media, w kwietniu rozwijać sieć kontaktów, potrzebujesz już na początku roku dokonać podsumowań minionych działań. 

 

 

Czym właściwie jest reputacja? 

 

Reputacja to wynik oceny Ciebie i Twoich działań, przez Twoje najbliższe otoczenie, rodzinę, znajomych, współpracowników, partnerów biznesowych i klientów. Reputację można budować jedynie wśród osób, z którymi mamy bezpośredni kontakt i na fundamencie realnych działań - nigdy obietnic. 

 

 

Reputacja to sposób w jaki oceniają Cię ludzie i opiera się na weryfikacji czynów ze słowami. Choć jest trudniejsza do wybudowania niż wykreowany wizerunek, to jest jednocześnie bardziej stabilna i trwała. 

 

 

Roczne wyzwanie związane z budowaniem reputacji to tak naprawdę droga do bardziej wartościowego i poukładanego życia, w którym stawiasz w pierwszej kolejności na siebie i bliskie otoczenie a przestajesz się przejmować sztucznym budowaniem wizerunku i przypodobaniem wszystkim wokoło. Kiedy poznajesz swoją wartość, z czasem doświadczasz, że ludzie wokoło także zaczynają bardziej cenić Ciebie, Twój czas i Twoje zasady. W rezultacie być może ubędzie Ci znajomych, ale zostaną przy Tobie prawdziwi przyjaciele, a Ty w końcu znajdziesz dla nich czas. Jednym słowem postawisz na jakość a nie ilość. Drogie luksusowe produkty mają swoją cenę i mniej klientów, ale też nie podlegają przecenom, nie robią wyprzedaży i nie goszczą w sklepach tłumów. Są przeznaczone dla wąskiego grona odbiorców - teraz Ty też możesz. 

 

 

Na stronie ewawilmanowicz.com już teraz możesz zapisać się na newsletter i pobrać eBook „Droga do reputacji na 10 sposobów” - koniecznie wydrukuj i nie wypełniaj pochopnie, w końcu własna reputacja to wyjątkowy zasób - daj sobie czas!