Brands Secret

aktualności

Forbes nagrodził marki osobiste

08 października 2018
 1. Forbes nagrodził marki osobiste
 2.  
 3. Choć z roku na rok coraz więcej mówi się o konieczności budowania marki osobistej, w Polsce wciąż więcej widać teorii niż praktycznego wykorzystania narzędzi i świadomego zarządzania własną reputacją. Zecydowanie lepiej znamy nazwiska zza oceanu, jak Mark Zuckerberg - założyciel Facebooka, Jeff Bezos - Twórca Amazon, Steve Jobs - twórca marki Apple czy Bill Gates - Prezes Zarządu Microsoft. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli zapytać o liderów polskiego biznesu, ponieważ potrzeba świadomego zarządzania reputacją wciąż w Polsce traktowana jest po macoszemu. Niemniej na naszym ojczystym rynku nie brakuje wielkich osobowości biznesu, które swoją pracą, wyznawanymi wartościami i efektami osiąganymi w biznesie wyróżniają się na tle innych. Niezwykle cieszy fakt, że magazyn Forbes we współpracy z PwC zorganizował pierwszy plebiscyt „BrandMe CEO”, ponieważ dzięki takim inicjatywom być może więcej osób stojących na czele wielkich biznesów zwróci większą uwagę na potrzebę budowania marki osobistej i personalnego zaangażowania w kształtowanie reputacji firmy. W tym roku wyboru najsilniejszych marek osobistych polskiego biznesu dokonała siedmioosobowa kapituła w składzie:  Olga Grygier - Siddons, Beata Mońka, Ewelina Niewińska, prof. Witold T. Bielecki, Bartłomiej Dmitruk, Krzysztof Badowski, Adam Krasoń i Paweł Zielewski.
 4.  
 5. Na szczególną uwagę zasługują, kryteria, którymi kierowali się oceniający. To tak naprawdę najważniejsze składowe budowania reputacji i silnej marki osobistej, o które powinien zadbać każdy przedsiębiorca. Oceniano: 
 6.  
 7. Autentyczność prezesa.
 8. Odwagę w podejmowaniu ryzyka i dokonywanie nieoczywistych wyborów.
 9. Spójność wizji, misji i stylu zarządzania.
 10. Wartości, jakie deklaruje, jakimi się kieruje i jakie komunikuje prezes.
 11. Jakość komunikacji z zewnętrznymi interesariuszami oraz pracownikami.
 12. Siłę wpływu reputacji prezesa na wzrost wartości firmy.
 13. Strategię zarządzania.
 14.  
 15. Warto zauważyć, że w budowaniu reputacji duże znaczenie ma nie tylko jakość poszczególnych obszarów ale także ich wewnętrzna spójność i synchronizacja, która skutecznie przekłada się na wyniki biznesowe. 
 16.  
 17. W ramach pierwszego plebiscytu „BrandMe CEO” zostali nagrodzeni: 
 18.  
 19. Dariusz Miłek, prezes spółki CCC,

 20. Irena Eris i Henryk Orfinger, założyciele Dr Irena Eris,

 21. Adam Kiciński, prezes CD Projekt,

 22. Anna Rulkiewicz, prezes Lux Med, 

 23. Solange Olszewska, współzałożycielka Solaris Bus&Coach,

 24. Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.pl, 

 25. Krzysztof Pawiński, prezes firmy Maspeks, 

 26. Zbigniew Sosnowski, założyciel i prezes firmy Kross, 

 27. Piotr Krupa, prezes firmy Kruk, 

 28. Evangelos Evangelou – prezes Herbapol Lublin,

 29. Zenon Ziaja – szef i właściciel firmy Ziaja, 

 30. Cezary Stypułkowski – prezes mBanku.

 31.  
 32. Szeroki wachlarz branż, z których pochodzą laureaci pokazuje, że bez względu na sektor i specyfikę działalności, okres, w którym założona została firma, płeć oraz wiek, można być wiernym wysokim wartościom, z zaangażowaniem i skutecznością realizować misję firmy, a jednocześnie wypracowywać imponujące zyski. Każdy z laureatów to osobowość, która może stanowić przykład do naśladowania w obszarze zarządzania osobistą reputacją.